Skocz do głównej treści strony
PCEN

Nowe projekty edukacyjne od CEO

Centrum Edukacji Obywatelskiej zaprasza nauczycieli do zapisywania się do nowych projektów. Oto one:

Skuteczna lekcja w różnorodnej klasie

Dołącz, by zyskać narzędzia, które pomogą Ci utrzymać podobny poziom motywacji i zaangażowania w różnorodnej klasie. Dowiedz się, jak to robić w oparciu o zasoby które już posiadasz.

Udział w projekcie jest zgodny z priorytetami MEiN na 2023/24, p. 4. 

 

Mapa wiosny. Na ludowo 

Projekt łączący różne dyscypliny - historię, geografię, przyrodę - którego spoiwem jest dobra zabawa. Z puentą w postaci internetowego festiwalu! Dołącz ze swoją klasą.

 

Civic Up! Academy 

W każdej klasie są młode osoby, które wyróżniają się zaangażowaniem w sprawy publiczne, także te dotyczące wspólnoty szkolnej. To projekt dla młodych ludzi, którzy chcą działać. Bądź nauczycielem, który podsunie im pomysł, aby zgłosić się do tego projektu. 

 

O redukcji stresu 

Zastanawiasz się, dlaczego uczniowie i uczennice coraz częściej mają trudności ze skupieniem się na lekcjach? Jedną z przyczyn jest stres. Dołącz, by poznać narzędzia, które pomagają redukować stres.

 

Całościowy rozwój szkoły 

To jedyny częściowo płatny projekt. Trwa długo i obejmuje całą szkołę, a decyzję o przystąpieniu do niego zwykle podejmuje dyrektor. Dzięki pracy z CEO prowadzonej w bezpieczny sposób projekt przynosi szkole i jej społeczności prawdziwą zmianę.

 

Klub Dobrej Rozmowy 

Praca w klasach różnorodnych, często wielokulturowych to wyzwanie. Stwórz w szkole bezpieczną przestrzeń do rozmowy o wielokulturowości i różnorodności. By przejść do angażowania uczniów w życie klasy, szkoły i tworzenia wspólnych projektów. 

 

Młodzi głosują. Wybory 2024

Szkoła powinna kształcić obywateli, czyli świadomych wyborców. Ten projekt daje unikalną szansę symulacji prawdziwych wyborów łącznie z głosowaniem we własnym środowisku, a czasem nawet z debatą wyborczą.

 

Źródło: CEO

Nowe projekty edukacyjne od CEO

Przejdź do góry strony