Skocz do głównej treści strony
PCEN

Instytucje wspierające pracę szkoły

Otwarta szkoła to taka, która nie zamyka się na kulturę, sztukę, sport, środowiska lokalne. Potrafi korzystać z tego, co ją otacza.
 

W otoczeniu szkoły funkcjonuje szereg instytucji, które oferują uczniom, kadrze pedagogicznej, szkołom bogatą ofertę zajęć wspomagających edukację formalną, wspierających rozwój osobisty uczniów i nauczycieli oraz otwarcie szkoły na współpracę i innowacje.

 

WOJEWÓDZTWO POMORSKIE

 

Region Pomorza oferuje szeroki wachlarz alternatywnych form edukacji i usług rozwojowych, których adresatami są dzieci, młodzież oraz kadra pedagogiczna. Są to np. miejsca: popularyzujące naukę, umożliwiające zdobywanie wiedzy poprzez zabawę, wpierające edukację przedmiotową i rozwój umiejętności społecznych, uwrażliwiające obcowanie z kulturą i sztuką czy służące poprawie aktywności fizycznej.

 

Baza informacji

pomorskie.travel

 

Zapraszamy do zapoznania się z katalogiem ponad stu ww. instytucji, utworzonym w portalu pomorskie.travel – regionalnym serwisie informacyjnym, promującym przestrzeń województwa. Baza zawiera kategoryzację między innymi w podziale na:

Serwisy tematyczne: www.pcen.gda.pl
Doradcy metodyczni: www.pcen.gda.pl

 

Rekomendacje w zakresie wspomagania rozwoju ucznia publikowane są w wybranych tematycznych blogach edukacyjnych CEN w Gdańsku.

Edukacja alternatywna – oferty instytucji

 

Publikujemy również informacje na temat sprawdzonych ofert z obszaru edukacji pozaformalnej. W tym celu chcielibyśmy, aby instytucje włączyły się w ten proces oraz zgłaszały do nas opisy ofert.

Przejdź do góry strony