Skocz do głównej treści strony
PCEN

DORADZTWO ZAWODOWE

Doradztwo baner

Doradztwo zawodowe w Polsce stale się rozwija. Jego rola i ranga powoli, ale systematycznie wzrasta. Jest to pozytywna i ważna tendencja. Współczesny świat (w tym rynek edukacji i pracy) charakteryzuje znaczna dynamika i zmienność. Rozwój gospodarczy, postęp technologiczny, globalizacja, łatwy dostęp do informacji są źródłem potencjalnych szans związanych z karierą zawodową i rozwojem osobistym. Mogą też jednak powodować trudności związane z adaptacją do zmian czy podejmowaniem decyzji życiowych i zawodowych. Z tych powodów tak istotne jest nabycie umiejętności planowania i decydowania o własnej karierze zawodowej, zgłębianie wiedzy na temat rynku pracy, świadomość swoich talentów, możliwości i pragnień w perspektywie całego życia.

W najbliższym czasie (kilka nadchodzących lat) bardzo wiele będzie się działo w sferze doradztwa zawodowego dla dzieci i młodzieży. Już w roku szkolnym 2017/2018 doradztwo zawodowe zostało wskazane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej jako jeden z sześciu podstawowych kierunków realizacji polityki oświatowej.

Rozwój doradztwa edukacyjno-zawodowego jest również bardzo intensywnie wspierany przez Samorząd Województwa Pomorskiego. Od ponad roku tworzony jest system wsparcia w obszarze doradztwa edukacyjno-zawodowego, który już w chwili obecnej znacząco wpływa na integrację środowiska doradców zawodowych w województwie pomorskim.

Serdecznie zapraszamy Państwa do wspólnego rozwoju w obszarze doradztwa zawodowego!

 

Kontakt

GRAŻYNA KUROWSKA zdjęcie główne
GRAŻYNA KUROWSKA

Pokój 451

tel. 58 340 41 18

e-mail: grazyna.kurowska@pcen.gda.pl

pon., śr.-czw. 7:30-14:30, wt. 7:30-15:00, pt. 7:30-14:00

Nauczyciel-konsultant ds. doradztwa zawodowego. Konsultant wojewódzki do projektu "Programy motywacyjne dla pomorskich szkół zawodowych"

Informacja o konsultancie: ZOBACZ

DORADZTWO ZAWODOWE

Przejdź do góry strony