Skocz do głównej treści strony
PCEN

GRAŻYNA KUROWSKA

GK

Absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (biolożka z przygotowaniem pedagogicznym).
Rozwijała swoje kwalifikacje na studiach podyplomowych: Informatyka dla nauczycieli na Uniwersytecie Warszawskim; Administracja oświatowa w Kolegium Społeczno-Ekonomicznym SGH w Warszawie.
Ukończyła studia doktoranckie z zakresu finansów i zarządzania w Kolegium Finansów i Zarządzania Szkoły Głównej Handlowej.

Edukatorka MEN z kwalifikacjami w zakresie organizacji i zarządzania oświatą. Edukatorka Mediatorów Rówieśniczych. Certyfikowana trenerka technologii informacyjnych i komunikacyjnych. Trenerka edukacji w zakresie rozwoju kompetencji społecznych, obywatelskich, przedsiębiorczych i przywódczych.
Uzyskała certyfikat Team Coacha Norman Benett Group. Członkini międzynarodowej społeczności Johna C. Maxwella JMT Poland, posiadająca certyfikat coacha, trenera i mówcy Maxwell Leadership Certified Team.

Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w pracy nauczyciela i na stanowiskach kierowniczych w szkołach ponadpodstawowych, w nadzorze pedagogicznym oraz w placówkach doskonalenia nauczycieli na poziomie wojewódzkim i centralnym. Prowadziła działalność gospodarczą
w zakresie edukacji, szkolnictwa zawodowego oraz szkoleń dla oświaty. Autorka wielu programów, materiałów edukacyjnych, projektów
o tematyce społecznej, prawno-ekonomicznej, globalnej i zrównoważonego rozwoju.

Fascynuje się przywództwem opartym na wartościach, tematyką rozwoju, poszerzenia świadomości w nieustannym procesie samokształcenia,
z misją pomocy ludziom, organizacjom w przejściu przez okres zmiany, z miejsca, w którym aktualnie się znajdują, do miejsca, w którym chcieliby być.

Ma silne pragnienie nauki i ciągłego doskonalenia. Czerpie satysfakcję z bycia osobą efektywną. Stara się przekształcić coś, co jest dobre w coś, co będzie doskonałe. Ceni bliskie relacje z innymi, a także czerpie satysfakcję z pracy nad osiągnięciem wspólnego celu. Jako Gallupowy Maksymalista jest zdania, że jeśli się uczyć to od najlepszych.
Zaprasza do współtworzenia programów rozwoju i organizacji sieci współpracy regionalnych liderów w zakresie doradztwa zawodowego.

Przejdź do góry strony