Skocz do głównej treści strony
PCEN

Zaproszenie na minikonferencję online 7 grudnia

Zapraszamy serdecznie nauczycieli na spotkanie online 7 grudnia (czwartek) Odkrywaj i zdobywaj z Kopernikiem.. Formularz rejestracji znajduje się  TUTAJ

 O czym będzie mowa, kto wystąpi? Na te pytania odpowiadamy poniżej:-)

 550 rocznica narodzin Mikołaja Kopernika przypadająca w 2023 roku to okazja do podzielenia się fascynującą ideą współpracy z młodymi odkrywcami – naszymi uczniami.

W związku z tym z przyjemnością zapraszamy na minikonferencję. Adresujemy to zaproszenie do nauczycieli wszystkich typów szkół z województwa pomorskiego, którzy chcą  się dowiedzieć czym są Klubu Młodego Odkrywcy (KMO) i dlaczego warto do nich dołączyć.

KMO to działanie interdyscyplinarne o zasięgu międzynarodowym, koordynowane przez Centrum Nauki Kopernik w Warszawie; jego odbiorcami są uczniowie w różnym wieku. „Tutaj każde dziecko może się swobodnie rozwijać – jeśli tylko ma w sobie ciekawość i głowę pełną pytań”. Aby robić ciekawe i poważne eksperymenty, nie potrzeba wiele – wystarczą proste narzędzia, tanie i powszechnie dostępne materiały oraz domowe przedmioty.

Nauczyciele prowadzący KMO już się przekonali, jak cenna, satysfakcjonująca i warta zaangażowania jest to idea.

Prelegenci:

  • Zuzanna Michalska, Centrum Nauki Kopernik – koordynatorka programu KMO
  • profesor Jolanta Kruk, Uniwersytet WSB Merito, wraz z nauczycielkami opiekującymi się KMO w województwie pomorskim
  • Magdalena Urbaś – nauczycielka-konsultantka Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku, entuzjastka badań i eksperymentowania w edukacji.
Zaproszenie na minikonferencję  online 7 grudnia

Przejdź do góry strony