Skocz do głównej treści strony
PCEN

Spotkania nauczycieli biologii z doradcą metodycznym

Sieć współpracy jest elementem wsparcia nauczyciela w jego pracy zawodowej. Biologia jest dynamicznie rozwijającą się nauką dawniej bardziej humanistyczną, dziś zaliczana do nauk przyrodniczych coraz bardziej zbliża się do modeli matematycznych. Jako nauczyciele biologii ciągle stoimy przed wyborem jak przekazać w ciekawy sposób teorie naukowe dotyczące zagadnień, które dla młodego człowieka są bardzo abstrakcyjne. Jak uczyć, aby język biologii nie brzmiał obco dla uczniów tworzących zbiór osobowości o różnym potencjale i motywacji do nauki? Nie od dawna wiadomo, że w jedności siła, dlatego warto przyłączyć się do sieci.

Co daje uczestnictwo w sieci inspirujących biologów?

  • Nawiązywanie i podtrzymywanie relacji z innymi w celu pozyskiwania informacji oraz wzajemnego wsparcia.
  • Umożliwia  wymianę informacji, doświadczeń, zasobów w  bezpiecznym otoczeniu i przyjaznej atmosferze w celu doskonalenia warsztatu pracy.
  • Sieć łączy nauczycieli biologii całego powiatu, to daje możliwość wzajemnego poparcia w realizacji krótko i długofalowych projektów jak np. innowacja.
  • Poznanie dobrych praktyk, które pomogą pokonać tzw. Rafy zawodu nauczyciela.

Najbliższe spotkania online:

  1. 12 marca 2021 r., godz. 13.00, Inspirujący nauczyciele powiatu kościerskiego. Spotkanie inauguracyjne: ZOBACZ
  2. 19 marca 2021 r., godz. 13.00, Inspirujący nauczyciele powiatu starogardzkiego. Spotkanie inauguracyjne: ZOBACZ
  3. 26 marca 2021 r., godz. 13.00, Inspirujący nauczyciele powiatu m. Gdańsk i gdańskiego. Spotkanie inauguracyjne: ZOBACZ

Serdecznie zapraszamy!

Przejdź do góry strony