Skocz do głównej treści strony
PCEN

Ogólnopolski konkurs ekologiczno-edukacyjny EduPak Polska

Ruszyła IV edycja projektu edukacyjno-ekologicznego EduPak Polska (Regulamin także w załączeniu). Organizatorem Konkursu jest Fundacja Edukacja dla Przyszłości „Zielony Motyl”. Odbędzie się on w nowej, cyfrowej oraz po raz pierwszy ogólnopolskiej formule. Działania, które podejmowane są w zakresie ekologii oraz edukacji w tym zakresie idą w doskonałej harmonii z tą inicjatywą, która z edycji na edycję ma coraz większą liczbę uczestników. Co ważne, odbędzie się ona w trakcie trwania Międzynarodowego Roku Szkła ogłoszonego przez UNESCO, który jest obecnie obchodzony.

W tym roku EduPak Polska składa z dwóch etapów:

I etap to praca Nauczycieli z uczniami i ogłoszenie KONKURSU na dedykowanych spotkaniach i lekcjach przewidzianych
w programie nauczania na podstawie stworzonego pakietu materiałów merytorycznych, swoiste szklane kompendium wiedzy, skonsultowane z pedagogami, chemikami i specjalistami w zakresie produkcji szkła i opakowań szklanych pod nazwą "Szklana Lekcja". Efektem i zwieńczeniem pracy nauczycieli i uczniów będą ich cyfrowe prace, które otrzymamy z całego kraju od:

- Przedszkolaków

- Uczniów szkół podstawowych (trzy grupy wiekowe)

- Uczniów szkół ponadpodstawowych

II etap to ekspozycja prac konkursowych podczas Targów Edukacyjnych w Poznaniu na Międzynarodowych Targach Poznańskich oraz uroczyste wręczenie nagród. Nagrody, podobnie jak w ubiegłych latach, będą wybierane przez laureatów
i kupowane po uzgodnieniu z nimi szczegółów.

Kartę zgłoszenia należy przesłać do 31 października 2022 r.

Szczegóły: ZOBACZ
Podsumowanie III edycji: ZOBACZ

unnamed
Źródło: Fundacja Edukacja dla Przyszłości "Zielony Motyl"

 

Przejdź do góry strony