Skocz do głównej treści strony
PCEN

Laboratorium edukacji ekologicznej. Jak tworzywa sztuczne zmieniły nasze życie?

Zapraszamy nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej oraz przedmiotów przyrodniczych wszystkich etapów edukacyjnych do zapoznania się z publikacją przygotowaną pod patronatem Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku.
 
Laboratorium edukacji ekologicznej. Jak tworzywa sztuczne zmieniły nasze życie, to zbiór scenariuszy zajęć przygotowanych przez nauczycieli pomorskich szkół i przedszkoli w  ramach przedsięwzięcia "Szkoła i przedszkole dla środowiska" realizowanego przez Komunalny Związek Gminy "Dolina Redy i Chylonki".
Publikacja powstała we współpracy z Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku - OTWÓRZ
 
Kilka słów od konsultantów merytorycznych:
"Scenariusze przygotowane i zebrane w niniejszym wydawnictwie to efekt naszej wspólnej przygody.Miałyśmy, jako nauczycielki - konsultantki CEN, okazję towarzyszenia nauczycielkom w drodze od pomysłu na scenariusze zajęć do ich finalnej postaci. Efektem jest zbiór ciekawych propozycji zajęć dla każdego etapu edukacyjnego. Łączą je dwa splecione wątki przewodnie: metoda naukowa i  zastosowanie i właściwości tworzyw sztucznych. To propozycja wskazująca zarówno na jedność jaki różnorodność w edukacji przyrodniczej na każdym etapie.Niewątpliwym walorem scenariuszy jest to, że nie tylko zostały przygotowanie przez nauczycieli- praktyków ale także już sprawdzone i zastosowane. Życzymy wszystkim użytkownikom tego wydawnictwa ciekawej przygody z nauką.
Nauczycielki konsultantki CEN: Magdalena Urbaś i Irmina Buczek
Patronat merytoryczny:
CEN_logo
Relacja ze współpracy z Komunalnym Związkiem Gmin "Dolina Redy i Chylonki": ZOBACZ
 

Przejdź do góry strony