Skocz do głównej treści strony
PCEN

Bezpłatne szkolenie online: Jak uczyć o energetyce jądrowej?

Departament Energii Jądrowej Ministerstwa Energii, Wydział Biologii i Chemii Uniwersytetu Warszawskiego oraz firma szkoleniowa WOJRON-EDU serdecznie zapraszają nauczycielki i nauczycieli biologii, chemii, fizyki, geografii, przyrody i edukacji dla bezpieczeństwa oraz doradców metodycznych pracujących w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych z województwa zachodniopomorskiego i pomorskiego do udziału w bezpłatnym szkoleniu dotyczącym nauczania o energii jądrowej.

Szkolenie zostało zaplanowane tak, aby spełniało formalne wymogi doskonalenia zawodowego oraz by nauczycielki i nauczyciele uczestniczący w spotkaniu:

  • poszerzyli swoją wiedzę na temat energii jądrowej, jej wykorzystania oraz związanych z nią korzyści i zagrożeń;
  • udoskonalili warsztat metodyczny niezbędny do prowadzenia w nowej, atrakcyjnej formie zajęć z zakresu energii jądrowej;
  • nabyli umiejętności prowadzenia eksperymentów z użyciem detektora promieniowania jonizującego.

W trakcie szkolenia organizatorzy przekażą materiały edukacyjne (scenariusze lekcji, propozycje zadań dla uczniów) służące do realizacji zagadnień zgodnych z nową podstawą programową
kształcenia ogólnego wraz ze wskazówkami do ich wykorzystania w codziennej pracy z uczniami szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Przekażemy uczestnikom pakiet edukacyjny Edu-box „Jak uczyć o energii jądrowej?”, dzięki któremu wszyscy nauczyciele ze szkoły będą mogli przeprowadzić ćwiczenia i eksperymenty dotyczące historii promieniotwórczości, ćwiczenia modelujące i symulujące zagadnienia związane z energią jądrową, w tym z procesem rozczepienia jądra atomowego oraz z procesem nukleosyntezy.

W skład pakietu „Edu-box” wejdzie m.in.: urządzenie do detekcji promieniowania jonizującego (SmartGeiger), które poprzez aplikację na telefony typu smartfon może służyć do zastosowań edukacyjnych, oraz gry edukacyjne. Pakiet „Edu-box” będzie wspaniałym sposobem doposażenia pracowni fizyki czy chemii.

Szkolenia on-line składa się z dwóch dni:

  • 29 września 2023 r. (piątek) w godzinach: 16:00–20:00,
  • 30 września 2023 r. (sobota) w godzinach: 9:00–13:00.

W szkoleniu udział może wziąć tylko 35 nauczycieli. Każdy zgłaszający się nauczyciel otrzyma potwierdzenie rejestracji. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc decydować będzie kolejność zgłoszeń. Planowana jest także lista uzupełniająca dla osób, które zgłoszą się w późniejszym terminie.

Aby się zgłosić, należy wysyłać wypełniony i podpisany własnoręcznie formularz na adres e-mail: rekrutacja@poznajatom.edu.pl.

Szczegółowe informacje dotyczące szkolenia umieszczone są na stronie www.poznajatom.edu.pl.
W razie pytań prosimy o kontakt e-mail: poznajatom@poznajatom.edu.pl.

Źródło: Organizatorzy i zespół szkoleniowy

Bezpłatne szkolenie online: Jak uczyć o energetyce jądrowej?

Przejdź do góry strony