Skocz do głównej treści strony
PCEN

Bezpłatne szkolenia dla nauczycieli: "Jak uczyć o energii jądrowej?

Departament Energii Jądrowej Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Wydział Chemii i Biologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz WOJRON-EDU serdecznie
zapraszają nauczycielki i nauczycieli fizyki, chemii, geografii, biologii, przyrody i edukacji dla bezpieczeństwa oraz doradców metodycznych pracujących w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych z terenu całego kraju do udziału w bezpłatnym szkoleniu on-line dotyczącym energetyki jądrowej. Jest to już trzecia edycja szkoleń on-line.

Cykl spotkań organizowane przez Departament Energetyki Jądrowej MKiŚ i Wydziałów Chemii i Biologii Uniwersytetu Warszawskiego zostały zaplanowane tak, aby spełniały formalne wymogi doskonalenia zawodowego. Będziecie Państwo mogli w trakcie szkolenia:

  • poszerzyć swoją wiedzę na temat energii jądrowej, jej wykorzystania oraz związanych z nią korzyści i zagrożeń;
  • udoskonalić warsztat metodyczny niezbędny do prowadzenia w nowej, atrakcyjnej formie zajęć z zagadnień energetyki jądrowej.

Ponadto w trakcie szkolenia zostaną Państwu przekazane:

  • materiały edukacyjne (scenariusze lekcji i propozycje zadań) służące do realizacji zagadnień zgodnych z nową podstawą programową kształcenia ogólnego wraz ze wskazówkami do ich wykorzystania w codziennej pracy z uczniami;
  • pakiet „Edu-box pt.: Jak uczyć o energii jądrowej”, dzięki któremu wszyscy nauczyciele z Państwa szkoły będą mogli przeprowadzać eksperymenty oraz ćwiczenia modelujące i symulacyjne. W skład pakietu wejdzie m.in. urządzenie do detekcji promieniowania jądrowego Smart Geiger wraz z aplikacją na telefony typu smartfon, puzzle, gry karciane, edukacyjne gry planszowe.


Szczegóły całego szkolenia oraz program dostępny jest na stronie: ZOBACZ

Całe szkolenie on-line podzielone zostało na 4 części:

  • Inauguracja szkoleń (wykłady popularno-naukowe);
  • Warsztat nr 1 (warsztat dotyczący ochrony radiologicznej, aspekty społeczno - ekonomiczne energetyki jądrowej);
  • Warsztat nr 2 (warsztat metodyczny, wprowadzenie do medycyny nuklearnej);
  • Warsztat nr 3 (warsztaty dydaktyczno - metodyczne wraz z ćwiczeniami zawartymi w Edu-box’e).

W szkoleniu udział może wziąć tylko 180 nauczycieli/doradców metodycznych. Uczestnicy (prócz wykładu inauguracyjnego) zostaną podzieleni na dwie grupy 90 osobowe. Inauguracja szkoleń wraz z wykładami odbędzie się w dniu 2 października 2021 r. (sobota) w godzinach: 9:30 -12:30.
Osoby zgłaszające się na szkolenie proszone są o wybranie jednej z dwóch grup według następujących terminów:

  GRUPA I GRUPA II
Warsztat nr 1

08.10.2021 r. (piątek)
17:00-19:30

09.10.2021 r. (sobota)
10:00 – 12:30
Warsztat nr 2 15.10.2021 r. (piątek)
17:00-19:30
16.10.2021 r. (sobota)
10:00 – 12:30
Warsztat nr 3 22.10.2021 r. (piątek)
17:00-19:30
23.10.2021 r. (sobota)
10:00 – 12:30

 

 

 

 

 

 

 

 

Rejestracji dokonać można wysyłając, wypełniony formularz (z własnoręcznym podpisem) na adres e-mail: poznajatom@biol.uw.edu.pl.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc decydować będzie data zgłoszenia. Planowana jest także lista rezerwowa dla osób, które zgłoszą się w późniejszym terminie. Aby otrzymać materiały szkoleniowe i pakiet edu-box konieczny jest udział we wszystkich częściach szkolenia. Przekazane materiały edukacyjne będą służyły nauczycielom całej Państwa szkoły.

Program. Grupa I piątkowa: ZOBACZ
Program. Grupa II sobotnia: ZOBACZ
Formularz zgłoszeniowy: OTWÓRZ

W razie pytań organizatorzy proszą o kontakt e-mail: poznajatom@biol.uw.edu.pl.

źródło: Wydział Chemii i Biologii Uniwersytetu Warszawskiego

Przejdź do góry strony