Skocz do głównej treści strony
PCEN

Zachęcamy młodzież do udziału w Civic UP!

Ambasada USA, Centrum Edukacji Obywatelskiej i Fundacja Wspomagania Wsi zapraszają młodzież w wieku 15–18 lat do udziału w Civic Up! Academy – piątej edycji 9-dniowej szkoły letniej o demokracji i zaangażowaniu obywatelskim dla osób zainteresowanych prowadzeniem działań społecznych. 

W dniach 23 lipca–1 sierpnia 2023 r. w Warszawie spotka się 18 osób w wieku 15–18 lat, które chcą zmieniać świat. Pod okiem polskich i amerykańskich specjalistów uczestnicy z całej Polski będą się uczyć planowania i realizowania działań społecznych. Podczas warsztatów uczestnicy przejdą przez całą ścieżkę projektową –  od zdiagnozowania problemu do zrealizowania działania. Porównają systemy demokratyczne i aktywizm społeczny w Polsce i USA. Zajęcia poprowadzą doświadczeni trenerzy i aktywiści społeczni.

Uczestnicy będą mieli okazję nie tylko zdobyć wiedzę i inspirację do działania, ale także zrealizować po zakończeniu szkoły letniej, przy wsparciu mentorów, miniprojekt na terenie swojej miejscowości. Na potrzeby realizacji projektów organizatorzy przewidują dofinansowanie dla każdego zespołu. Realizacja projektów jest przewidziana w okresie od września do grudnia 2023 r. 

Do tegorocznej edycji Ambasada zaprasza 2-osobowe zespoły. Licealiści zgłaszają się parami, aby po ukończeniu szkoły letniej zrealizować razem projekt społeczny. Wymagana jest znajomość jęz. angielskiego w stopniu komunikatywnym. 

Zgłoszenia przyjmowane są do 16 kwietnia 2023 r. 

Szczegóły programu i formularz zgłoszeniowy na stronie programu

Pytania można przesyłać na adres: civicup.academy@ceo.org.pl

Źródło: Ambasada USA

Zachęcamy młodzież do udziału w Civic UP!

Przejdź do góry strony