Skocz do głównej treści strony
PCEN

Zobacz szczegóły

550 rocznica narodzin Mikołaja Kopernika przypadająca w 2023 roku to okazja do podzielenia się fascynującą ideą współpracy z młodymi odkrywcami – naszymi uczniami.

W związku z tym z przyjemnością zapraszamy na konferencję pn. Odkrywaj i zdobywaj z Kopernikiem. Jest ona skierowana do nauczycieli wszystkich typów szkół z województwa pomorskiego, którzy chcą wspierać uczniów w zakresie eksperymentowania za pomocą Klubu Młodego Odkrywcy (KMO)*.

Nauczyciele prowadzący KMO już się przekonali, jak cenna, satysfakcjonująca i warta zaangażowania jest to idea.

Podczas konferencji uczestnicy zostaną wprowadzeni do świata odkrywców przez osoby bezpośrednio zaangażowane w działalność KMO:

– Zuzanna Michalska, Centrum Nauki Kopernik – koordynatorka programu KMO

– profesor Jolanta Kruk, Uniwersytet WSB Merito, wraz z nauczycielkami opiekującymi się KMO w województwie pomorskim

– Magdalena Urbaś, nauczycielka-konsultantka Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku, entuzjastka badań i eksperymentowania w edukacji.

Termin: 7 grudnia 2023 r. (czwartek), godz. 15:30-17:00
Miejsce: online (Google Meet)
Szczegóły/rejestracja: OTWÓRZ

*KMO to działanie interdyscyplinarne o zasięgu międzynarodowym, koordynowane przez Centrum Nauki Kopernik w Warszawie; jego odbiorcami są uczniowie w różnym wieku. „Tutaj każde dziecko może się swobodnie rozwijać – jeśli tylko ma w sobie ciekawość i głowę pełną pytań”. Aby robić ciekawe i poważne eksperymenty, nie potrzeba wiele – wystarczą proste narzędzia, tanie i powszechnie dostępne materiały oraz domowe przedmioty.

Zobacz szczegóły

Przejdź do góry strony