Skocz do głównej treści strony
PCEN

Światowy Dzień Adopcji. CzytaMY Dzieciom. Bajki o adopcji

Pomorski Ośrodek Adopcyjny (POA) w Gdańsku jak co roku zaprasza do swojej siedziby na Światowy Dzień Adopcji, który odbędzie się 9 listopada 2023 roku.

Kontynuując zeszłoroczny projekt związany z rozstrzygniętym konkursem pt. Bajki adopcyjne, POA podjął działania polegające na zebraniu materiałów laureatów konkursu, tj. kandydatów Ośrodka, rodziców adopcyjnych, osób z całej Polski zainteresowanych ideą adopcji, i wydaniu ich w formie książki pn. CzytaMY Dzieciom. Bajki o adopcji.

Mając na względzie wagę tematu adopcji oraz dbając o poszerzenie wiedzy i świadomości w tym zakresie, powstała koncepcja akcji „CzytaMY Dzieciom”, w której POA zaprasza do przeczytania zebranych bajek adopcyjnych wiele osób z naszego regionu. Zaproszenie takie otrzymała również dyrektor Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku – Ewa Furche. Pani dyrektor w ramach akcji przeczyta bajkę autorstwa Katarzyny i Tomasza Murawiew pt. Aksza, która docelowo znajdzie się na stronie internetowej POA w Gdańsku.

Bajki stają punktem wyjścia do mówienia o adopcji i historii dziecka. Pomagają w dostępny dla dzieci sposób wyjaśnić, czym jest przysposobienie, i ułatwić wprowadzenie jawności adopcji do codzienności rodziny.

Szczegóły: ZOBACZ

Zachęcamy do przyłączenia się do akcji polegającej na promowaniu idei adopcji.

Źródło: POA w Gdańsku

Przejdź do góry strony