Skocz do głównej treści strony
PCEN

Pomorska i ukraińska szkoła – jak być bardziej dla siebie, łącząc doświadczenia?

Co mówią nam uczniowie z Ukrainy i ich rodzice? Jak wspomóc ucznia z doświadczeniem migracji w osiągnięciu sukcesu na egzaminie ósmoklasisty? Czy Twoja szkoła jest gotowa na zmiany? Jak być delikatny w pracy z ludźmi? Jakie są kluczowe kompetencje XXI wieku potrzebne od zaraz?

Zapraszamy dyrektorów, bibliotekarzy, pedagogów i psychologów szkół podstawowych oraz zainteresowanych nauczycieli wszystkich etapów edukacyjnych na konferencję online „Pomorska i ukraińska szkoła – jak być bardziej dla siebie, łącząc doświadczenia?”.

Szkolenie online powstało z potrzeby serca i chęci zmierzenia się w sposób czuły i uważny z wyzwaniami w pomorskiej szkole ukraińskich oraz polskich uczniów i nauczycieli w związku z wojną w Ukrainie. Celem konferencji jest doskonalenie kompetencji nauczycieli do pracy z uczniami przybyłymi z zagranicy, w szczególności z Ukrainy, adekwatnie do zaistniałych potrzeb danej społeczności.
W trakcie wydarzenia porozmawiamy o kluczowych kompetencjach XXI wieku potrzebnych „tu i teraz”. Spojrzymy na te kompetencje, ale i potrzeby „od zaraz” z perspektywy ukraińskich uczniów w polskiej szkole.

Termin: 8 grudnia 2022 r. (czwartek), godz. 12:00
Miejsce: online ClickMeeting
Szczegóły/rejestracja: ZOBACZ

ukraine-gbe02c07af_1920

 

Przejdź do góry strony