Skocz do głównej treści strony
PCEN

Wschodnia dusza, pruskie zasady – Ukraina w drodze do Unii Europejskiej

Stowarzyszenie Europa Unia z Kassel oraz Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej zapraszają do udziału w wyjątkowym projekcie pt. „Wschodnia dusza, pruskie zasady – Ukraina w drodze do Unii Europejskiej”. Projekt realizowany będzie w dniach 27–29.05 br.

 

Projekt obejmuje udział w 3-dniowym wydarzeniu z obszaru edukacji międzykulturowej adresowanym m.in. do polskich nauczycieli.
W programie pojawiają się wykłady, pokazy filmów, dyskusje w małych grupach. Wszystkie formy wspólnej refleksji dotyczyć będą zagadnień związanych z migracją, wykorzenieniem, strategią życia migrantów  oraz –podczas drugiego dnia – społecznymi i prawnymi wymiarami korupcji w krajach takich jak Niemcy, Polska, Ukraina.  

 

W programie nie zabrakło także ćwiczeń integracyjnych oraz wycieczki po Kassel. Organizatorzy zapewniają dojazd, wyżywienie i zakwaterowanie w rodzinach niemieckich, ponieważ bardzo zależy im na nawiązaniu bezpośrednich kontaktów między ludźmi. Ze względu na odległość organizatorzy proponują przyjazd w piątek i wyjazd we wtorek.


Zgłoszenie do udziału w wydarzeniu przyjmuje koordynator z ramienia Stowarzyszenia Europa Unia: pani Bożena Meske, adres e-mail: bozenameske@gmx.de

 

Projekt jest dofinansowany ze środków Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej w ramach programu „Mosty przyszłości”.

 

Źródło: Stowarzyszenie Europa Unia z Kassel

Przejdź do góry strony