Skocz do głównej treści strony
PCEN

Ogólnopolski Dzień Otwarty na Politechnice Gdańskiej – 21 marca

Wybierz studia na Politechnice Gdańskiej! Z bogatą ofertą uczelni będzie się można zapoznać podczas Ogólnopolskiego Dnia Otwartego, który odbędzie się w pierwszy dzień wiosny – we wtorek 21 marca. Na uczestników już od godziny 9:00 będą czekać wycieczki po kampusie, wykłady, spotkania czy pokazy laboratoryjne.

Ogólnopolski Dzień Otwarty na Politechnice Gdańskiej skierowany jest do uczniów i nauczycieli szkół ponadpodstawowych. Jego celem jest prezentacja oferty studiów na PG. Wydarzenie odbędzie się zarówno stacjonarnie, jak i online, a szczegółowe informacje znaleźć można na stronie www.wirtualna.pg.edu.pl.

Od godziny 9:00 do 14:00 przed gmachem głównym uczelni czynne będzie politechniczne miasteczko, w którym uczestnicy będą mieli okazję spotkać przedstawicieli każdego z ośmiu wydziałów, a także Biura Karier i Absolwentów, Centrum Języków Obcych i Centrum Nowoczesnej Edukacji.

Poza wspomnianym miasteczkiem przygotowano wiele atrakcji, rozsianych po całym kampusie uczelni. W gmachu głównym, na dziedzińcu im. Jana Heweliusza, dzięki Forum Organizacji i Kół Naukowych (FOKA) będzie można zapoznać się z działalnością studentów, którzy na PG rozwijają swoje naukowe pasje. W budynku Hydromechaniki wysłuchać będzie można ciekawych wykładów, będących przykładem zagadnień charakterystycznych dla poszczególnych wydziałów. Prezentacje będzie można obejrzeć także na kanale PG w serwisie YouTube.
Z kolei Samorząd Studentów Politechniki Gdańskiej zaprosi gości do udziału w grze terenowej. Astrofizyczne Koło Naukowe zachęci natomiast do rozwiązania niezwykłej łamigłówki. W laboratorium, wzorowanym na popularnych pokojach zagadek, uczestnikom przyjdzie rozwiązać tajemnicę szalonego profesora, który zaginął w niewyjaśnionych okolicznościach.

Całość uzupełnią wydarzenia i atrakcje przygotowane przez każdy z ośmiu wydziałów PG. Ze szczegółami można się zapoznać na stronie www.wirtualna.pg.edu.pl.

W godzinach popołudniowych zaplanowano wydarzenia online. Uczniowie będą mogli wziąć udział w wirtualnych wycieczkach po laboratoriach poszczególnych katedr, wysłuchać interesujących wykładów, uczestniczyć w webinariach czy też zapoznać się z materiałami filmowymi prezentującymi wydziały. Na wydarzenia obowiązują zapisy. Formularz zgłoszeniowy należy wypełnić na stronie www.wirtualna.pg.edu.pl. Po rejestracji uczestnik otrzyma wiadomość e-mail, w której znajdzie indywidualne linki, pozwalające na dołączenie do spotkań online, a także link, dzięki któremu będzie można dopisać się na kolejne spotkania lub zrezygnować z wcześniej wybranych.

Politechnika Gdańska jest gospodarzem gali Liceów i Techników Perspektywy 2023. Ogólnopolskiemu Dniu Otwartemu na PG towarzyszyć będzie wojewódzka gala Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2023 –
dorocznego zestawienia najlepszych liceów i techników w naszym regionie. Wydarzenie transmitowane będzie na YouTube PG. Po uroczystości przedstawiciele najlepszych szkół zasadzą kolejne już Drzewo Talentów na kampusie PG zadedykowane ich szkole.

Ogólnopolski Dzień Otwarty na Politechnice Gdańskiej został objęty Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego.

Ogólnopolski Dzień Otwarty na Politechnice Gdańskiej – 21 marca

Przejdź do góry strony