Skocz do głównej treści strony
PCEN

III Forum Wolontariatu Szkolnego

Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku ma przyjemność zaprosić nauczycieli, opiekunów i sympatyków szkolnych kół wolontariatu wraz uczniami i uczennicami na III Forum Wolontariatu Szkolnego. 

Czas: 16 listopada, w godzinach 10:00–13:30  

Miejsce: Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku

Zapraszamy nauczycieli wraz z reprezentacją 3 uczniów – młodych aktywistów, przedstawicieli szkolnego koła wolontariatu. Spotkajmy się, poznajmy i wspólnie pomówmy o wolontariacie w szkole. Chcemy, aby to jednodniowe wydarzenie – tak jak w poprzedniej edycji – wypełnione było dyskusją, pomysłami i wymianą dobrych praktyk. Zaproszenie kierujemy do osób, które zarówno mają doświadczenie w wolontariacie, jak i do tych zaczynających dopiero tę przygodę. 

Zależy nam na integracji środowiska nauczycieli skupionych wokół szeroko pojętego wolontariatu (akcyjny, sportowy, charytatywny, Caritas, Hospicjum, harcerstwo, PCK i wiele innych). Porozmawiamy o potrzebach i wyzwaniach w pracy nauczyciela/opiekuna szkolnego wolontariatu. W tym roku dodatkowo uwagę poświęcimy aspektom prawnym w organizowaniu zrzutek i kiermaszy. 

Przygotowaliśmy dla Państwa równoległe zajęcia i warsztaty dla nauczycieli, uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Oficjalny program opublikujemy na początku przyszłego tygodnia. Zachęcamy do rejestracji już teraz. Liczba miejsc ograniczona. 

Celem potwierdzenia udziału prosimy o wypełnienie niniejszego formularza: https://forms.gle/xS3dMuZsrwibpkJa8.

W razie pytań prosimy kierować je na adres: knitter@wolontariatgdansk.pl.

Źródło: RCW w Gdańsku

III Forum Wolontariatu Szkolnego

Przejdź do góry strony