Skocz do głównej treści strony
PCEN

Edukacja przez film

Fundacja Awareness zaprasza nauczycielki i nauczycieli ze szkół ponadpodstawowych w Gdańsku na spotkanie prezentacyjne w ramach projektu „Edukacja przez Film”, który realizujemy na rzecz programu „Edukacja do Kultury”.

Projekt „Edukacja przez Film” jest inicjatywą skierowaną do uczniów z gdańskich liceów, której celem jest rozwijanie świadomości kulturowej, zainteresowania sztuką filmową oraz wzmacnianie kompetencji medialnych i społecznych młodych osób. W trakcie spotkania zaprezentowane zostaną plany i działania edukacyjne Fundacji, które będą realizowane od października do grudnia 2023 roku dla zrekrutowanych grup. Spotkaniu będzie towarzyszył seans filmowy.

Plan spotkania:

1. Prezentacja projektu „Edukacja przez Film” – przedstawienie celów, idei i zakresu działań, które będziemy podejmować w trakcie projektu.
2. Pokaz filmowy – film „Moja zbrodnia”: najnowsza komedia francuska w reżyserii Françoisa Ozona.
3. Dyskusja i pytania – po pokazie i prezentacji będzie czas na dyskusję i odpowiedzi na wszelkie pytania, które pojawią się w związku z projektem.
Na czas trwania całego wydarzenia przewidujemy maksymalnie 3 h.

Projekt „Edukacja przez Film” ma na celu stworzenie inspirującego i otwartego środowiska dla młodzieży, w którym poprzez film i kulturę rozwijamy zrozumienie innych oraz krytyczne myślenie. Wierzymy, że ta inicjatywa przyczyni się do wzbogacenia edukacji uczniów i wzmocnienia więzi między uczestnikami.

Organizatorzy proszą o zapisy, by odpowiednio przygotować miejsca dla wszystkich zainteresowanych.

ZAPISY: OTWÓRZ

Więcej informacji o spotkaniu: ZOBACZ

Więcej informacji o projekcie: ZOBACZ

Źródło: Fundacja Awareness

Przejdź do góry strony