Skocz do głównej treści strony
PCEN

Wywiad z dr Ziemowitem Ciepielewskim w ramach Biblioteki metodyczno-dydaktycznej ZzP

Wywiad z dr Ziemowitem Ciepielewskim w ramach Biblioteki metodyczno-dydaktycznej Zdolnych z Pomorza (nagranie z 2022 roku) 

Przedstawiamy rozmowę o narodzinach pasji do biologii oraz o odkrywaniu i wzmacnianiu swoich talentów. Duża część wywiadu, który z gościem prowadzi dziennikarz Jacek Naliwajek, poświęcona jest również tematyce stresu i tego, jak sobie z nim radzić. Naukowiec podpowiada, jak się uczyć, żeby szybko widzieć efekty swojej pracy oraz jaką rolę w nauce odgrywa powtarzanie.

Pod linkiem znajduje się wywiad z naszym gościem, który został opublikowany na łamach czasopisma "Edukacja Pomorska" nr 120 (71) wrzesień-październik 2023 r.: ZOBACZ

Biblioteka metodyczno-dydaktyczna to zbiór materiałów dydaktycznych nagranych w ramach projektu „Zdolni z Pomorza”. Część filmów zawiera lekcje otwarte powstałe w ramach realizacji sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli (matematyki, biologii, chemii, fizyki, informatyki, kompetencji społecznych). Takie lekcje sprzyjają wymianie osobistych doświadczeń i wzbogacają warsztat metodyczny pedagogów. Biblioteka gromadzi także podcasty (wywiady) przeprowadzone z ciekawymi ludźmi, którzy – reprezentując różnorodne pasje i zainteresowania – opowiadają o swoim naukowym doświadczeniu. Celem tych rozmów jest inspirowanie słuchaczy oraz pokazywanie, że nie tylko sam talent, ale przede wszystkim ciężka praca pozwalają człowiekowi na osiąganie małych i dużych sukcesów.


zdolni

UE_Fundusze_UMarszałkowki

Przejdź do góry strony