Skocz do głównej treści strony
PCEN

Bezpłatny kurs MOOC: English for Media Literacy for Educators

Ambasada Stanów Zjednoczonych w Warszawie, Warszawskie Centrum Edukacji i Innowacji Społecznych i Szkoleń oraz Regional English Language Office w Tallinie zapraszają nauczycieli ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych do udziału w MOOC Camp: English for Media Literacy for Educators. W programie wezmą udział nauczyciele z Polski, Litwy, Łotwy i Estonii.

Celem kursu English for Media Literacy for Educators jest połączenie teorii i praktyki doskonalenia umiejętności korzystania z mediów podczas lekcji języka angielskiego lub innych przedmiotów, których nauczanie odbywa się w języku angielskim.

Podczas siedmiu cotygodniowych sesji online, przy wsparciu moderatorki Marie Katherine van Romburgh, uczestnicy(-ki) będą mogli/mogły poznać i testować nowe narzędzia edukacyjne pomocne do przygotowania lekcji, których celem będzie nauczenie uczniów krytycznego korzystania z mediów online. Zgłębiając tajniki edukacji medialnej, nauczyciele zdobędą nowe pomysły na nauczanie uczniów analizowania, wyrażania opinii i komunikacji w języku angielskim.

Na zakończenie programu uczestnicy otrzymają certyfikaty ze szczegółami ukończonego programu. Szkolenie jest bezpłatne.

Po zakończeniu MOOC grupa uczestników zostanie zaproszona do udziału w warsztatach w Warszawie poświęconych praktycznemu wdrażaniu umiejętności korzystania z mediów w klasie.

Program MOOC Camp potrwa 13 tygodni (tydzień 1 – otwarcie i wprowadzenie, tygodnie 2–6 – praca nad modułami kursu, tydzień 7 – zamknięcie i ewaluacja, tygodnie 8–13 – sesje w małych grupach z panią van Romburgh). Spotkania online i praca indywidualna na platformie będą wymagać poświęcenia około 3–4 godzin pracy tygodniowo.

Program rozpocznie się 20 lutego i zakończy 8 maja 2023 r. Spotkania będą odbywać się w poniedziałki o godz. 17:00 (nauczyciele szkół podstawowych uczący w klasach I–VI) oraz 19:00 (nauczyciele szkół ponadpodstawowych i nauczyciele klas VII–VIII szkół podstawowych).

Jak się zgłosić? Wypełnij kwestionariusz (w załączeniu) i wyślij mailem na adres: mzasunska@eduwarszawa.pl

Termin zgłoszeń: 7 lutego 2023 r.

Więcej szczegółów (a także kwestionariusz) znajdziecie Państwo poniżej oraz na tej stronie: https://pl.usembassy.gov/pl/mooc_camp_pl/

Źródło: Ambasada Stanów Zjednoczonych w Warszawie

Bezpłatny kurs MOOC: English for Media Literacy for Educators

Przejdź do góry strony